Bieganie jest dobre na wszystko - Activity

Bieganie jest dobre na wszystko

30.05.2013

Bieganie jest dobre na wszystko

Na stresy w pracy, kłótnie w domu, niepogodę czy niczym nieuzasadnionego emocjonalnego doła -  wystarczy godzina, dwie biegania i jak ręką odjął.

Ten sposób działa na mnie niezawodnie od wielu lat. Chcę coś przemyśleć, wymyśleć, rozwiązać problem czy przegonić focha - wskakuję w buty i na Kępę. Im większy problem lub foch, tym dłuższy i cięższy trening.

Spodobała mi się niedawno wypowiedź pewnego menedżera dużej firmy, że jak ma problem, to idzie pobiegać i pomyśleć nad rozwiązaniem. Jeśli w ciągu godziny biegania problemu nie rozwiąże, to uznaje go za nierozwiązywalny.

Ja w niektórych przypadkach próbuję się zmagać, czyli biegać, dłużej. Może wolniej przetwarzam? I albo wracam z jakimś rozwiązaniem lub planem działania, albo w takim stanie, że myślę już tylko o tym, co pysznego zaraz zjem. Zjem zupełnie bezkarnie i bez poczucia winy wypiję lampkę lub dwie czerwonego wina. To jest kolejna korzyść z biegania.

W nagrodę za wczorajszy i dzisiejszy trening (szczególnie za wczoraj, gdzie miałam długie i szybkie interwały, które mi mocno dały w kość) zrobiłam dzisiaj placek z galaretką i owocami, który za mna chodził od trzech dni. Jest PYSZNY!

comments powered by Disqus